USG, USG oka A i B

Pracownia USG znajduje się przy Izbie Przyjęć.

Pracownia jest czynna:

• dla pacjentów kierowanych na badania z placówek zewnętrznych od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 -14:35
  • dla pacjentów Szpitala czynna jest całodobowo.

Możliwe zapisy pod numerem 723 183 363 od godziny 11:00 do 14:00

Pracownia USG oka A i B, znajduje się na Oddziale Okulistycznym

Badanie ultrasonograficzne oka pozwala na ocenę zmian w gałce ocznej. Ponadto pozwala na ocenę długość gałki ocznej. Badanie to jest nieinwazyjne i trwa krótko. Pacjent siedzi wygodnie na fotelu i odchyla głowę do tyłu. Do jego powiek (pokrytych niewielką ilością żelu) przykładana jest specjalna sonda ultrasonografu, która pozwala na uwidocznienie badanych struktur na monitorze aparatu i dokonanie ich pomiaru.

Wskazaniami do wykonania badania USG oka A i B są :

• ocena odwarstwienia siatkówki;
  • ocena zmian patologicznych w obrębie ciała szklistego (wylewy krwi, rozpływ skrzący ciała szklistego zapalenia wnętrza gałki ocznej);
  • ocena wielkości ciał obcych wewnątrzgałkowych;
  • diagnostyka ocena guzów wewnątrzgałkowych;
  • ocena zmian proliferacyjnych na dnie oka w cukrzycy;
  • ocena struktur anatomicznych oczodołu;
  • schorzenia mięśni okoruchowych (guzy, stany zapalne, choroba Graves-Basedowa);
  • stany zapalne tkanek oczodołu;
  • zmiany nerwu wzrokowego (stany zapalne, guzy).