Blok operacyjny I

Blok operacyjny znajduje się na II piętrze (budynek B)
(dla oddziału chirurgii ogólnej i chirurgii urazowo-ortopedycznej)

Kierownik:
lekarz specjalista Bartosz Głowacki, tel. 723 183 291

Zastępca Kierownika ds.Pielęgniarstwa i Jakości:
Marzena Żywot, tel. 723 183 373

Pokój Pielęgniarek:
tel. 723 183 372

Blok operacyjny to miejsce, w którym zgodnie z nowoczesnymi procedurami i obowiązującymi standardami wykonuje się skomplikowane i wysokospecjalistyczne zabiegi operacyjne. W chirurgii urazowo – ortopedycznej wykonuje się endoprotezoplastyki stawów biodrowych, kolanowych, zabiegi artoskopowe stawów kolanowych i skokowych , plastykę więzadła krzyżowego przedniego drogą atroskopową. Wykonuje się również zabiegi z dziedziny traumatologii.

W chirurgii ogólnej wykonywane są zabiegi laparoskopowe m.in. usunięcie pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego, plastykę przepuklin z wszczepem siatki implantacyjnej i wiele innych. W naszym szpitalu wykonuje się również zabiegi bariatryczne, czyli takie, które ratują zdrowie i życie osobom otyłym i oczywiście zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej.

Przy wszystkich zabiegach operacyjnych asystują pielęgniarki operacyjne posiadające specjalistyczne wykształcenie t.j specjalizacje z pielęgniarstwa operacyjnego (licencjat / magister z pielęgniarstwa) Oprócz asystowania przy zabiegach, pielęgniarki odpowiadają za przygotowanie sal operacyjnych do zabiegów planowych i pilnych, ratujących życie pacjenta oraz przygotowanie materiału sterylnego szewnego i instrumentarium zgodne z procedurą operacyjną.

Pracownicy naszego Bloku Operacyjnego tworzą zgrany zespół, odznaczający się wyjątkową dobrą i koleżeńską atmosferą.