obrazek dekoracyjny

1% podatku na rzecz Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach.

Nie bądź obojętny

Szpital nr 2 w Mysłowicach już od stu lat ratuje życie i zdrowie mieszkańców naszego miasta. Teraz i Ty możesz pomóc, przekazując placówce 1% swojego podatku.

Szpital nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach obchodzi w tym roku swój setny jubileusz.  — Od 1916 roku staramy się jak najlepiej służyć mysłowiczanom. Teraz każdy może nam w tym pomóc przekazując 1% swojego podatku — zachęca Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2 i dodaje: — Przekazane pieniądze pomogą w bieżącej działalności Szpitala i pozwolą na zakup nowego sprzętu.

Aby przekazać 1% miejskiej lecznicy wystarczy podać w rocznym zeznaniu podatkowym KRS 0000005877 z dopiskiem „Szpital nr 2 w Mysłowicach”. Akcję „1% dla Twojego zdrowia” promują plakaty, które zostały rozwieszone w największych zakładach pracy w mieście oraz pocztówki, które do 20 lutego trafią do wszystkich mieszkańców Mysłowic.

To pierwszy rok, w którym można w ten sposób pomóc szpitalowi. Wszystko dzięki porozumieniu, które w styczniu placówka zawarła ze Stowarzyszeniem na rzecz Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Mysłowicach. W myśl porozumienia, za pośrednictwem Stowarzyszenia można odpisać 1% swojego podatku na rzecz szpitala a także wspomóc miejską lecznicę indywidualnymi wpłatami i darowiznami. — W tym roku podaruj 1% swojemu zdrowiu, nic Cię to nie kosztuje, a nam pozwoli jeszcze lepiej pomagać naszym pacjentom — apeluje dyrektor Wołosz.