Pracownia USG, USG oka A i B

Pracownia USG znajduje się przy Izbie Przyjęć

Czynna jest od Poniedziałku do Piątku od 7:00 do 14:35 dla pacjentów kierowanych na badania z placówek zewnętrznych.

Pracownia USG dla pacjentów Szpitala czynna jest całodobowo.

Możliwe zapisy pod numerem 723 183 363 od godziny 11:00 do 14:00

Pracownia USG oka A i B, znajduje się na Oddziale Okulistycznym

Badanie ultrasonograficzne oka pozwala na ocenę zmian w gałce ocznej. Ponadto pozwala na ocenę długość gałki ocznej. Badanie to jest nieinwazyjne i trwa krótko. Pacjent siedzi wygodnie na fotelu i odchyla głowę do tyłu. Do jego powiek (pokrytych niewielką ilością żelu) przykładana jest specjalna sonda ultrasonografu, która pozwala na uwidocznienie badanych struktur na monitorze aparatu i dokonanie ich pomiaru.

Wskazaniami do wykonania badania USG oka A i B są :

● ocena odwarstwienia siatkówki;
● ocena zmian patologicznych w obrębie ciała szklistego (wylewy krwi, rozpływ skrzący ciała szklistego zapalenia wnętrza gałki ocznej);
● ocena wielkości ciał obcych wewnątrzgałkowych;
● diagnostyka ocena guzów wewnątrzgałkowych;
● ocena zmian proliferacyjnych na dnie oka w cukrzycy;
● ocena struktur anatomicznych oczodołu;
● schorzenia mięśni okoruchowych (guzy, stany zapalne, choroba Graves-Basedowa);
● stany zapalne tkanek oczodołu;
● zmiany nerwu wzrokowego (stany zapalne, guzy).

Our website is protected by DMC Firewall!