Jak wygląda przyjęcie do szpitala?

• Pacjent zgłaszający się do szpitala na Izbę Przyjęć jest niezwłocznie badany przez lekarza dyżurnego.
• Na podstawie przeprowadzonych badań  lekarz podejmuje decyzję o przyjęciu pacjenta  na właściwy  oddział.
• Zakwalifikowany do leczenia chory powinien oddać do depozytu (za pokwitowaniem) ubranie, obuwie oraz przedmioty wartościowe i pieniądze.
• Zostaje założona dokumentacja medyczna (historia choroby), a pacjent otrzymuje opaskę identyfikacyjną.
• Chory przyjęty do szpitala zostaje  zaprowadzony/zawieziony na salę przez personel izby przyjęć/ oddziału.

Planowe przyjęcie pacjenta:
W przypadku planowego przyjęcia Pacjenta termin jest wcześniej ustalany przez lekarza odpowiedniego oddziału.

Pacjent zgłasza się w wyznaczonym terminie wraz z wymaganymi dokumentami:
- skierowanie na hospitalizację,
- badania wymagane przez oddział przy przyjęciu planowym, o których pacjent zostaje powiadomiony w trakcie kwalifikacji do przyjęcia,
- dokument tożsamości - ze zdjęciem i numerem PESEL (dla obcokrajowców - paszport).

Nagłe przyjęcie pacjenta:
Pacjent znajdujący się w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia przyjmowany jest do szpitala bez skierowania. Po wykonaniu niezbędnych badań, lekarz Izby Przyjęć kieruje pacjenta na hospitalizację w trybie nagłym.