Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku to święto ma szczególny charakter.

Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy służby zdrowia walczą z pandemią.

Chcemy im za to podziękować.

Stąd gorący apel we wtorek 7 kwietnia o godzinie 13 stańmy w oknach, na balkonach i gromkimi brawami przez minutę podziękujmy im za tę walkę. #BrawaDlaWas.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej

Choroba afektywna dwubiegunowa (zaburzenia afektywne dwubiegunowe), zwana w skrócie ChAD, z uwagi na swoją dwoistość jest trudnym do zdiagnozowania zaburzeniem psychicznym. Z jednej strony występują stany depresyjne, a z drugiej maniakalne. Ale dzięki nowoczesnym lekom i odpowiedniej psychoterapii możliwe jest zapanowanie nad schorzeniem i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. 30 marca przypada Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej – to dobry moment, by zwiększyć świadomość ludzi na temat tego zaburzenia psychicznego.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej

Szpital nr 2 wprowadza prewencyjnie zakaz odwiedzin

Szanowni Państwo!

W związku z podwyższonym stanem zagrożenia epidemiologicznego w kraju, Dyrekcja szpitala SPZOZ Szpital nr 2 im. dr. T. Boczonia w Mysłowicach podjęła prewencyjne działanie i wprowadza zarządzeniem nr 80/2020 (z dnia 11.03.2020r.) od dnia 12.03.2020r. całkowity zakaz odwiedzin Pacjentów.

Ma to na celu ograniczyć ryzyko związane z możliwością zakażenia się od osób postronnych wirusem SARS-cov2 (koronawirusem covid-19) oraz innymi czynnikami chorobotwórczymi typowymi dla okresu zimowo-wiosennego (typowe zachorowanie na "grypę sezonową").

Czytaj więcej: Szpital nr 2 wprowadza prewencyjnie zakaz odwiedzin

Grypa - jak się uchronić

Szanowni Państwo, w obliczu "szaleństwa" związanego z koronawirusem nie zapominajmy o innych chorobach, które występują znacznie częściej i są równie niebezpieczne dla naszego organizmu.

Jak wynika z danych publikowanych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego od 1 stycznia do 29 lutego w Polsce zarejestrowano ponad 1,3 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z powodu grypy odnotowano w tym okresie 33 zgony.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (grypa profilaktyka.png)Profilaktyka przeciwgrypowa w 5 krokach 399 kB

Czytaj więcej: Grypa - jak się uchronić