Szukaj na stronie :

WHO w sprawie noszenia maseczek

 

Światowa Organizacja Zdrowia na początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 wypowiadała się o noszeniu maseczek w sposób zdecydowany – powinny je nosić tylko określone grupy osób. Z czasem, gdy coraz więcej państw wprowadziło obowiązek noszenia osłon ust i nosa w przestrzeni publicznej, a eksperci wiedzieli coraz więcej na temat koronawirusa, stanowisko WHO nieco złagodniało.

Czytaj więcej: WHO w sprawie noszenia maseczek

Akademia NFZ

Szanowni Państwo

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował cykl filmów edukacyjnych pod wspólnym tytułem "Bezpieczni w czasie epidemii", który podpowiada, jak bezpiecznie żyć w czasie Covid-19.

Czytaj więcej: Akademia NFZ

COVID-19 i grypa – jak je odróżnić?

Grypa i COVID-19 często mają podobne objawy. Zmęczenie, bóle głowy i mięśni występują w obu chorobach, ale przy grypie są częstsze. Dla COVID-19 charakterystyczne są duszność i płytki oddech, u kilkudziesięciu proc. zakażonych występuje utrata węchu i smaku.

 

U chorych na grypę rzadko występują katar i ból gardła, zaś gorączka często jest wyższa od 39 st. C. Dla COVID-19 charakterystyczne są duszność i płytki oddech.

Czytaj więcej: COVID-19 i grypa – jak je odróżnić?

Strategia walki z pandemią Covid-19

W czwartek 3 września miała miejsce konferencja prasowa, na której Minister Zdrowia dr Adam Niedzielski przedstawił plan walki z epidemią koronawirusa na jesień. W konferencji wzięli udział także wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban. 

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Strategia walki z pandemią COVID_19 .pdf)Strategia walki z pandemią COVID_19 .pdf 2902 kB
Download this file (1460x616.png)1460x616.png 215 kB

Czytaj więcej: Strategia walki z pandemią Covid-19

Podkategorie

Our website is protected by DMC Firewall!