Szukaj na stronie :

Kondolencje

W związku ze śmiercią Pani Ilony Kobierskiej (lat 51), mamy naszej koleżanki z pracy - Dagmary Chromy, dyrekcja i pracownicy łączą się z rodziną i najbliższymi w żalu i smutku oraz składają kondolencje i wyrazy współczucia.

 

 

 

Ogłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji medycznej

Ogłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji medycznej 

bez możliwości odtworzenia danych osobowych

Uprzejmie informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej indywidualnej wewnętrznej pacjentów leczonych w Szpitalu nr 2 w Mysłowicach w latach 1993- 2000.

 

Osoby zainteresowane odbiorem oryginału indywidualnej dokumentacji medycznej przeznaczonej do zniszczenia tj. pacjent, jego przedstawiciel ustawowy, bądź osoba upoważniona przez pacjenta, będą mogły odebrać wymienioną dokumentację po uprzednim złożeniu wniosku do dnia 26 marca 2021 roku w Dziale Statystyki Medycznej Szpitala nr 2 w Mysłowicach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 - 14:35.

Formularz wniosku o udostępnienie dokumentacji dostępny jest w Dziale Statystyki Medycznej.

Po ww. terminie dokumentacja medyczna zgodnie z obowiązującą procedurą zostanie przeznaczona do brakowania (zniszczenia).

Podstawa prawna: art.29 ust. 2 Ustawy z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (t.j. Dz. U. z 2012 roku, poz.159 z późn. zm.) oraz § 75 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. z 2015 roku, poz. 2069).

Uwaga Ważna Informacja

W bieżącym roku PFRON ponownie ułatwia osobom niepełnosprawnym ubieganie się o pomoc w ramach programu, gdyż od dnia 1 marca br. wniosek o dofinansowanie można złożyć online w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) www.portal-sow.pfron.org.pl; bez straty czasu, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier. Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać w systemie SOW także z innych form pomocy w zakresie złożenia wniosku: kreatora ułatwiającego aplikowanie o środki, infolinii, a także mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej oraz pracownika PFRON w punktach informacyjnych SOW, zlokalizowanych we wszystkich wojewódzkich oddziałach PFRON.

http://mops-myslowice.pl/?page_id=2502

 

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (AKTYWNY SAMORZĄD.pdf)AKTYWNY SAMORZĄD.pdf 614 kB

Dotyczy szczepień przeciw covid-19 w dniach 18-22 stycznia 2021

Dotyczy szczepień przeciw covid-19 w dniach 18-22 stycznia 2021. System rejestracji jest systemem centralnym, a nasz szpital jest jedynie operatorem realizującym szczepienia. Jesteśmy całkowicie zależni od rozwiązań centralnych i nie mamy wpływu na kolejkę rejestrowaną w ramach systemu MZ na stronie pacjent.gov.pl/szczepienia. Z przyczyn od nas niezależnych nie prowadzimy w tym tygodniu szczepień, gdyż firma Pfizer nie dostarczyła zakontraktowanej ilości szczepionek do Polski, co spowodowało wstrzymanie dostawy szczepionek przez agencje rezerw materiałowych i w związku z tym w okresie 18-22 styczeń nie otrzymaliśmy zamawianych dawek. Cały stworzony harmonogram szczepień musiał zostać zmodyfikowany, a cała kolejka została przesunięta. Planowa kolejna dostawa szczepionek ma pojawić się w naszym szpitalu już 25 stycznia, co pozwoli na ponowne uruchomienie szczepień. Za niedogodności i utrudnienia serdecznie przepraszamy, ale są one niezależne od naszych działań i zaangażowania personelu medycznego. W przypadku zwiększenia dostępności do większej puli dawek szczepionki jesteśmy skłonni szczepić docelowo 7 dni w tygodniu do nawet 2,5 tys pacjentów tygodniowo. Ponadto dzięki otrzymanym testom, które przekazał nam w dniu 21 stycznia Pan Prezydent Wójtowicz w ilości 3 tys. sztuk, jesteśmy w stanie poddać szybkim testom przed szczepieniem każdego pacjenta co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa szczepionych pacjentów.

Podkategorie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!